ЩО ТАКЕ ЕФІРНІ ОЛІЇ? Leave a comment

Клаудія Айденберг , 04.09.2020

В даний час ефірні олії користуються великою популярністю. Кількість доступних продуктів і можливого використання значно зросла, а ринок продовжує зростати.
Вперше ефірні олії були використані єгиптянами тисячі років тому, і з часом їх виробництво стало справжнім ремеслом. Незалежно від того, чи використовуються вони для вирішення проблем зі здоров’ям, покращення вашого самопочуття або просто на кухні, при правильному використанні ефірні олії можуть принести додаткову цінність у повсякденне життя.
Щоб ви не загубилися в цих джунглях ароматів, ми зібрали добірку інформації та порад як вступ до світу ароматів.

ВИЗНАЧЕННЯ ТА ЕКСТРАКЦІЯ ЕФІРНИХ ОЛІЙ

Ефірні олії – це слаболетучі суміші, які отримують з природних або синтетичних (тобто штучних) джерел. У природі ефірні олії також служать для захисту від паразитів, залучення корисних комах (наприклад, бджіл для запилення) або захисту від хвороб (грибкових чи бактеріальних нападів).

Сьогодні найпоширенішими методами отримання екстрактів є дистиляція парою, екстракція або пресування рослин або їх частин. Сюди входять квіти, листя, оболонки, коріння і насіння, а також смола, кора і деревина.

Під час перегонки з водяною парою вода нагрівається приблизно до 100 °C. Утворена пара витягує олії з рослин, а потім збирається разом з олією, щоб створити суміш олії та води. Через деякий час ефірні олії відокремлюються від води, а потім їх можна зняти.

Екстракція використовується для виробництва чутливих до температури квіткових ароматів. Оскільки активні інгредієнти будуть втрачені під час перегонки, ці олії отримують шляхом екстракції з використанням розчинників. У процесі екстракти відокремлюються від рослин за допомогою чистого спирту або суміші спирту та води. Нарешті розчинник знову відфільтровують.

За допомогою холодного віджиму (пресування), яке використовується тільки для цитрусових олій, шкірку цитрусових після промивання подрібнюють, змішують з водою і нарешті центрифугують. Цей процес відокремлює ефірну олію від шкірки.

Оскільки ефірні олії не жирні, вони дуже швидко випаровуються і не залишають слідів.

Найчастіше вони використовуються в косметиці та парфумерній промисловості. Однак ефірні олії також використовуються в медицині і ще частіше в натуропатії. І не в останню чергу, вони надзвичайно популярні на кухні, де їх використовують для приправи страв, додаючи додатковий аромат.

Лаванда

РІЗНИЦЯ МІЖ НАТУРАЛЬНИМИ І СИНТЕТИЧНИМИ ОЛІЯМИ

Під терміном «Натуральні олії» існують додаткові позначення для розрізнення олій з точки зору їх походження, отримання екстрактів, властивостей та багатьох інших критеріїв. У цих оліях всі – або принаймні більшість – компоненти повністю натуральні.

Чисті (або також непорочні) олії отримують безпосередньо з однієї рослини, тоді як натуральні олії можуть містити кілька чистих компонентів, а не тільки ті, що є однойменною рослиною.

Олії, ідентичні натуральним, створені на основі натуральних олій, але виробляються синтетичним шляхом і є набагато менш складними, ніж оригінали, оскільки зазвичай містять менше компонентів.

Навпаки, синтетичні олії виготовляються в лабораторії і є повністю штучними: жоден з компонентів не є природним.

Ми радимо використовувати тільки чисті або натуральні олії для внутрішнього застосування (інгаляції) або для нанесення на шкіру.

НАЙБІЛЬШ ЧАСТО ВИКОРИСТОВУВАНІ РОСЛИНИ ТА ЇХ ВПЛИВ

У всьому світі існує близько 120 ефірних олій, не враховуючи сумішей, тому вибір дійсно величезний. Оскільки їх дуже багато, ми вибрали кілька найпопулярніших олій, які ми представляємо вам нижче як вступ до світу ефірних олій.

Лаванда – свіжа, квіткова, трав’яна. Вважається улюбленим для сприяння розслабленню. Це не дивно, адже приємний аромат відразу змушує задуматися про поля цвітіння у французькому регіоні Прованс. Лаванда також може допомогти зменшити стрес і зняти занепокоєння.

Евкаліпт – свіжий, трав’яний, камфорний. Має охолоджуючий ефект, зміцнює при застуді, кашлі або головному болю, допомагає вільно дихати. Не підходить для немовлят або малюків.

М’ята перцева – свіжа, трав’яна, освітлююча. Надзвичайно універсальна олія. Вміст ментолу м’яти перцевої надає підбадьорливу дію. Тож перцева м’ята також ефективна як антиоксидант і знеболюючий засіб. Це також може допомогти поліпшити концентрацію і бадьорити вас.

М’ята перцева

ВИКОРИСТАННЯ ЕФІРНИХ ОЛІЙ

Найефективніший спосіб поглинання ефірних олій – це через шкіру або слизові оболонки, тобто шляхом вдихання, ковтання або втирання. Тому завжди важливо поводитися з ними обережно. Навіть малих доз достатньо, щоб сприятливо впливати на здоров’я. У правильній дозі ці олії мають настільки приємний ефект, а от при неправильному або в надмірно високих дозах можуть виникнути небажані побічні ефекти, такі як подразнення шкіри або навіть алергія. Ось чому під час використання слід бути обережним – особливо це стосується немовлят та дітей, яким певні олії, такі як евкаліпт і чебрець, не рекомендуються. Якщо ви сумніваєтеся, рекомендуємо проконсультуватися з лікарем або фармацевтом.

Найкращий спосіб вдихати ефірні олії – це використовувати ароматичний дифузор, який ви наповнюєте водою, а потім додаєте пару крапель обраної вами ефірної олії. “Менше – це більше” застосовується і тут. Все інше за вас зробить дифузор і наповнить вашу кімнату ароматним туманом.

У Stadler Form ми спеціалізуємося на розповсюдженні ароматів і розробили стильні небулайзери (ароматизатори повітря) для оптимального використання ефірних олій. Ці маленькі пристрої можуть розповсюдити ваш улюблений аромат і перетворити будь-яку кімнату на ваш особистий оазис добробуту. Окрім ароматизаторів, ми також пропонуємо ексклюзивний асортимент 100% натуральних ароматних масляних сумішей, які виробляються екологічно і не тестуються на тваринах. Окрім Refresh, Relax та Revive, з вересня 2020 року на вибір з’являться ще дві чудові ароматні олії у формі Recharge та Relief. Тож у нас є щось на будь-який смак.

А чи знаєте ви, що наші зволожувачі мають ароматизатор, щоб наповнити ваш будинок улюбленим ароматом?

Обрати ароматизатор повітря для себе

Залишити відповідь

SHOPPING CART

close