Уша Мюллер , 15.04.2021
Алергікам доводиться багато чого мирити. Адже постійно уникати пилку та інших алергенів – це майже неможливе завдання. У той час як вигляд квітучих квітів і трав дає деяким з нас привід радіти, для тих, у кого алергія на пилок, весна і літо не є чимось для посмішки. Сінна лихоманка є найпоширенішою алергією, за нею йде алергія на кліщів домашнього пилу та шерсть тварин. Проте всіх їх об’єднує одне: небезпека виходить з повітря.
ЩО ТАКЕ АЛЕРГІЯ?
Нежить, постійне чхання, висипання на шкірі, кашель і свербіж, набряк очей, що супроводжується постійним відчуттям задишки: це симптоми, які є частиною повсякденного життя багатьох з нас, особливо в сезон пилку. Адже алергія є одними з найпоширеніших захворювань сучасності і, по суті, є не чим іншим, як гіперчутливою фізичною реакцією на нешкідливі речовини навколишнього середовища. Ці речовини, які викликають алергію, наприклад, пилок, кліщі домашнього пилу, тварини, продукти харчування чи ліки, ми називаємо алергенами. Якщо вони потрапляють в організм, наприклад, через шкіру або в результаті їх ковтання або вдихання, організм реагує, виробляючи перебільшену форму захисту. І саме ця надмірна реакція на екзогенну речовину призводить до типових алергічних симптомів. Відповідно до звіту У Швейцарському алергологічному центрі приблизно чверть населення Швейцарії страждає від однієї або кількох алергій – і їх кількість зростає.
ПИЛОК ЛІТАЄ В ПОВІТРІ – ПРАКТИЧНО ЦІЛИЙ РІК
Одним з найпоширеніших видів алергії є алергія на пилок – також відома як «сезонний алергічний риніт». Люди, уражені цим, реагують на один або кілька видів пилку, що виробляється рослинами. Крім пилку трави та зернових, ранньоквітучі дерева та деякі трави також можуть викликати алергічні реакції. Хоча лише близько 20 із приблизно 3500 рослин, знайдених у Швейцарії, мають значення для алергіків на пилок, квітка на одній травинці містить близько чотирьох мільйонів зерен пилку. Особливо дратує те, що проблемний сезон полінозу стає все довшим. Це тому, що чим раніше в році температура починає підвищуватися, тим швидше пилок починає літати в повітрі. Перші зерна пилку з ранньоквітучих дерев, таких як ліщина та вільха, починають свистіти вже в січні. далі йдуть береза, в’яз і бук. Влітку цвітуть трави, а пилок сусла, золотарника чи амброзії може завдати біди аж до осені. Тому для хворих на сінну лихоманку особливо важливо точно знати, коли «ваша» пилок облітає, і знання останнього прогнозу кількості пилку є чудовою підмогою для алергіків.

АЛЕРГЕНИ В ПОВІТРІ
Як у приміщенні, так і на відкритому повітрі: багато алергенів, які витають у повітрі, здебільшого зустрічаються в приміщенні. Вони походять від крихітних кліщів домашнього пилу, наших улюблених домашніх тварин і спор цвілі. У той час як поява пилку принаймні обмежена періодом цвітіння відповідних рослин, ці кімнатні алергени присутні більш-менш цілий рік. Окрім полінозу, алергія на домашній пил (алергія на кліщ домашнього пилу) є одним із найпоширеніших видів алергії, на яку страждають від 5 до 8 відсотків людей у Швейцарії. Другою за поширеністю причиною алергії в домашніх умовах є шерсть тварин, наприклад, від кішок, собак, морських свинок і коней, причому кішки, зокрема, викликають дуже високий ризик алергії.
СИМПТОМИ ПРИ АЛЕРГІЇ
Симптоми алергії можуть відрізнятися в залежності від того, як алергени потрапляють в організм. У разі пилку, шерсті тварин або кліщів вони потрапляють через дихальні шляхи, а іноді і через слизові оболонки носа та очей. Схильність до розвитку цього типу алергії часто визначається нашими генами. На додаток до спадкового ризику існують також зовнішні фактори впливу, які можуть перевернути будь-яку таку алергічну схильність через край, що призведе до надмірного утворення певних антитіл. Результат: типові симптоми, починаючи від нежитю та чхання, горла, кашлю, шкірного висипу, свербіння, набряку очей і навіть астми.

ПИЛОК & CO. В ПРИМІЩЕННІ
Ховатися вдома в сезон пилку теж не вихід – пилок є і в приміщенні. Незалежно від того, чи є у вас вдома чи в офісі, пилок може потрапити через щілини у вікнах і дверях, може бути занесена системами вентиляції або занесена на одяг. Потрапляючи всередину, вони потім прикріплюються до таких поверхонь, як подушки, штори та меблі. Крихітні алергени настільки малі, що прилипають до частинок пилу, а потім поширюються по всьому будинку або офісу. Як і звичайний домашній пил, алергени потрапляють на постільну білизну, диван або підлогу, перемішуються і потрапляють у повітря приміщень у вигляді дрібних зважених частинок, зрештою потрапляючи в наші дихальні шляхи.
ЩО МОЖНА ЗРОБИТИ, ЩОБ ЗАПОБІГТИ ПОЯВІ АЛЕРГЕНІВ У ПОВІТРІ В ПРИМІЩЕННІ?
Хоча симптоми сінної лихоманки, алергії на пил або алергії на пилових кліщів можна лікувати за допомогою ліків, їх також можна ефективно полегшити за допомогою профілактичних заходів. Таким чином, симптоми алергії можна значно зменшити в багатьох ситуаціях і без будь-яких побічних ефектів. Якщо ви знаєте, який у вас тип алергії, найрозумніше, що ви можете зробити, це максимально уникати контакту з речовинами, на які у вас алергія. Ось кілька порад, які допоможуть вам полегшити симптоми алергії.

10 ПОРАД, ЯК ПОЛЕГШИТИ СИМПТОМИ АЛЕРГІЇ
- Зволожуйте повітря в приміщенні . Оптимальний рівень вологості приблизно 50 відсотків допоможе полегшити страждання, запобігаючи висиханню ваших слизових оболонок. При необхідності: використовувати зволожувач повітря
- Дихайте через ніс – ваш ніс діє як система фільтрів, і більше половини домашнього пилу, який ви вдихаєте через ніс, прилипне до ваших слизових оболонок, якщо вони вологі. Якщо вони сухі, використовуйте, наприклад, натуральну морську сіль
- Пилососте кожен день – використовуйте пилосос з фільтром HEPA і доручіть це завдання тому, хто не страждає алергією, якщо це можливо, оскільки під час прибирання може утворитися багато пилу.
- Використовуйте очищувач повітря – це допоможе уловити небажані частинки та назавжди покращить якість повітря. Очищувач повітря також навіть гарантує належний рівень вологості
- Регулярно очищайте поверхні – ретельно протріть всі меблі вологою ганчіркою та виперіть текстиль. Особливо важливо часто міняти постільну білизну
- Видаліть пилозбірники – Забезпечте якомога менше поверхонь, де може збиратися пил, наприклад килими, хутряні килимки, покривала, важкі штори, м’які дивани, відкриті полиці та м’які іграшки
- Тримайте домашніх тварин подалі – тримайте домашніх тварин подалі від ліжок та м’яких меблів
- Зверніть увагу при покупці кімнатних рослин – купуйте тільки ті види, які не виділяють алергенних речовин
- Пийте багато – не менше 1,5 л на день, інакше ваші слизові можуть пересохнути і втратити захисну функцію
- Уникайте сигаретного диму, хлорованої води та озону – тримайтеся подалі від факторів, що сприяють алергії, наскільки це можливо

ЧИСТЕ ЧИСТЕ ПОВІТРЯ ЗА ДОПОМОГОЮ ОЧИЩУВАЧА ПОВІТРЯ
Оскільки ми проводимо більше 90 відсотків свого часу в приміщенні, нам потрібно приділяти особливу увагу якості повітря в приміщенні, оскільки це важливо для нашого самопочуття та нашого здоров’я, особливо якщо йдеться про алергіків. Врешті -решт, ваш будинок має бути десь, куди ви зможете відступити, зокрема у спальню чи дитячу кімнату, вам не потрібно нічого, окрім здорового чистого повітря. Навіть якщо ви регулярно прибираєте свій будинок ретельно, кількість алергенів у повітрі в приміщенні часто може бути занадто високою. Тому варто задуматися про використання очищувача повітрящо допоможе уловлювати небажані частинки та назавжди покращити якість повітря вдома чи в офісі. Цей тип пристрою може видаляти з повітря не тільки пилок, а й дрібний пил, шерсть тварин, екскременти кліщів домашнього пилу, віруси, бактерії та навіть неприємні запахи.