Здоровий сон підвищує якість життя Leave a comment


Нехтувати якістю сну – даремний і небезпечний експеримент , як будь-які інші досліди над своїм здоров’ям. Кожен з нас помічав, як знижується продуктивність, якщо погано виспатися. А якщо це стає звичкою, то з таких низькопродуктивних, тьмяних, млявих днів буде складатися якість життя в цілому.


Відчуття розбитості – це лише мала, помітна нам частину того, як сон впливає на наш організм. Але крім самопочуття сон також впливає на багато процесів. Під час сну відбувається тонка настройка організму, він чаклує над гормональним і емоційним фоном, відновлюється нервова система і мозок, оновлюються клітини тіла.

Для того щоб організм вирішив всі ці завдання, йому потрібно достатньо часу. Однак поряд з кількістю, принципово важливо і якість сна. Якщо ми не забезпечимо собі зручне ліжко, тишу, темряву і здорове повітря, то і за 10 годин організм не зробить те, що повинен.

Як спати менше, але якісніше?
Для початку потрібно навчитися дотримуватися елементарних правил здорового сну:

 1. За годину до сну рекомендується відмовитися від гаджетів, а також напруженої фізичної або розумової активності. Перед сном займайтеся чимось простим, приємним і розслаблюючим (наприклад, влаштуйте сеанс ароматерапії).
 2. Найпростіші, базові умови, які однак далеко не всі підтримують: повна темрява, повна тиша, прохолодний і в міру вологе повітря. Про те, яким повинен бути повітрі в спальні нижче.
 3. Спокійне пробудження. Чи не хапайтеся за смартфон, не вмикайте ТВ і радіо – пожалійте мозок, йому ще весь день вбирати інформацію.


  Як дихаєш, так і спиш
  Якщо ви прокинулися з головним болем або в черговий раз не виспалися, не поспішайте збільшувати дозу ранкової кави. Якщо ви помітили вранці неприємну сухість в носі і горлі, зовсім не обов’язково бігти до ЛОР-у або в аптеку. І якщо на шкірі постійно відчуття стягнутості, то це не привід купувати ще один новий крем.

  Всі ці ознаки – наполегливі натяки вашого організму на те, що в спальні дуже сухе повітря. І справа тут не тільки в провітрюванні, хоча прохолодний (19-21 ° С) повітря також необхідний для здорового сну.

  Справа в тому, що якщо на вулиці мороз, то провітрювання не підвищить вологість повітря до нормального значення, а в опалювальний період без цього неможливий здоровий сон. Батареї та обігрівачі буквально висушують повітря, і тоді ваш будинок за рівнем вологості стає Сахарою з її 10%. А для нормального функціонування і сну нам потрібні хоча б 40%.

  Звичайно, нормальна вологість необхідна цілодобово (читайте тут, чому), проте вночі це особливо важливо, тому що відбувається (або не відбувається) відновлення організму. Так що в першу чергу рекомендується забезпечити нормальну вологість в спальні і дитячої.

  При виборі зволожувача для цих кімнат дуже важливо звернути увагу на те, щоб прилад був тихим і у нього відключалася або хоча б приглушувався підсвічування. Інакше вирішивши одну проблему, ви порушите інші правила здорового сну – повна темрява і тиша.

  У міру зволожений повітря впливає не тільки на якість сну, а й на інші складові якісного життя: нормальний імунітет, красу, відсутність симптомів алергії.

  ***

  Наостанок ще одна рекомендація для того, щоб краще висипатися. Якщо ви не користуєтеся спеціальними гаджетами-будильниками, розраховують біоритми, спробуйте самостійно підлаштувати час сну так, щоб його тривалість була кратна 1,5 годинах. Краще поспати 7,5 годин, а не 8, і навіть 4,5, а не 5, і т.д.

Залишити відповідь

SHOPPING CART

close