Здоровий клімат для здорових дітей Leave a comment


про важливість ПРАВИЛЬНОГО КЛІМАТУ В БУДИНКУ ДЛЯ ЗДОРОВ’Я ДИТИНИ

Найцінніше, що батьки можуть зробити для дитини, – допомогти йому вирости здоровим фізично і духовно. І тому відповідальні тата і мами намагаються стежити за якістю того, їх чадо споживає: інформації (мультфільми, книги, контингент спілкування), їжі, води і повітря.

Ці зусилля кожен день вимагають багато часу, уваги, усвідомленості, а ось результати можна помітити тільки через роки. Ми і самі можемо роками спокійно харчуватися картоплею фрі і відчувати себе абсолютно здоровими. Чи можемо дихати забрудненим і сухим повітрям, «сидіти» на краплях для носа і очей і думати, що це дрібниці і взагалі норма.

Але це не так. Дихати нормальним (не стерильна і не рівно 45% вологості) повітрям – це така ж базова потреба людини, як і їсти продукти та побут, пити воду без хлору і дивитися ТБ без маніпулятивного нав’язування думок. І в цьому списку найлегше вирішується питання з повітрям.

При цьому для дитини всі ці потреби – не просто норма, до якої добре б прагнути, але дійсно важливі чинники якості їх життя. Для нормальної, духовно і фізично здорової, повноцінного життя майбутній дорослій необхідна свобода від ліків, болячок і нав’язаних стереотипів.

З ЧОГО СКЛАДАЄТЬСЯ ЗДОРОВИЙ ПОВІТРЯ?
Для здорового розвитку дитина повинна дихати чистим, в міру зволоженим повітрям нормальної температури: 40-60% вологості і 19-21 ° С. Важливість дотримання цих параметрів тим вище, чим молодша дитина. Якщо ж дитина страждає від алергії або будь-яких захворювань дихальних шляхів, то важливість підтримки здорового клімату будинку тим більше очевидна.

НІЖ НЕБЕЗПЕЧНИЙ СУХИЙ ПОВІТРЯ ДЛЯ ДІТЕЙ?
Сухе повітря погано позначається на здоров’ї та самопочутті навіть дорослого, зміцнілого організму. Але якщо для дорослого це може бути всього лише дискомфортом, то для дитини сухе повітря може стати справжнім стражданням.

Часто молоді батьки дивуються, чому плаче їх чадо: ситий, сухий, на ручках, – і все не те. І багато хто навіть не підозрюють, що справа може бути в неправильному кліматі.

По-перше, дітей часто занадто кутають, або «топлять» кімнату, в тому числі обігрівачами. В цьому випадку в приміщенні не тільки занадто жарко, але і екстремально сухо. І чутливі дитячі носики це відразу розпізнають. Їм душно, важко дихати. Такий стан не просто неприємно дітям, а й може стати причиною захворювань верхніх дихальних шляхів і заважати нормальному розвитку.

Інша «функція» вологого повітря – захист від інфекцій, вірусів і пилових кліщів. Вся ця краса відмінно себе почуває і швидко розмножується в сухому повітрі, а у вологому – швидко гине. Це є однією з причин, чому на холодний сезон припадає пік так званих застуд.

НІЖ НЕБЕЗПЕЧНИЙ забруднення повітря ДЛЯ ДІТЕЙ?
Портал medvestnik.ru наводить дані доповіді Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ):

«… Вдихання забруднюють повітря твердих частинок може пошкодити тканини мозку і порушити розвиток когнітивних функцій з серйозними довічними наслідками. Вони пояснюють, що тверді частинки, що забруднюють повітря, при пошкодженні гематоенцефалічного бар’єру можуть викликати нейровоспаленіе. Найдрібніші частинки несуть особливо високий ризик, оскільки вони можуть легко проникати в кровотік і досягати головного мозку. Деякі забруднюючі частинки можуть викликати нейродегенеративні захворювання, в той час як інші можуть пошкодити області мозку, що відповідають за навчання і розвиток дитини.
При цьому діти піддаються підвищеному ризику , оскільки навіть низькі рівні забруднення можуть призводити до розвитку захворювань, інвалідності, смерті в дитячому віці і на протязі їх життя ».
Інше джерело – ТАСС – повідомляє, що

«за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), щорічно через забруднене атмосферного повітря в світі гинуть близько 3 млн осіб, більшість – в результаті ішемічної хвороби серця та інсульту. Забруднене повітря також підвищує ризик захворювання хронічними обструктивними захворюваннями легень, гострими інфекціями нижніх дихальних шляхів і рак легенів ».

Що ж такого містить міське повітря, що робить його таким небезпечним? Ось тільки деякі середньостатистичні «інгредієнти» цього коктейлю:


 • діоксид азоту – один з основних компонентів міського повітря. Утворюється в процесі горіння при високих температурах. Його присутність в атмосфері зв’язується з багатьма респіраторними захворюваннями.
 • бенз (а) пірен – побічний продукт горіння вуглець предметів. Присутній в воді і повітрі: в сигаретному димі і відходах промисловості. Є канцерогеном.
 • формальдегід – його основне джерело – автотранспорт, але також він міститься в смолах, що використовуються у виробництві композитних виробів з деревини, будівельних матеріалах (клей, фарби, лаки та покриття), добривах, консерванти. Може викликати подразнення шкіри, очей, носа і горла. «Високі рівні впливу формальдегіду також пов’язують з деякими видами раку», – повідомляє ТАСС.
 • фенол – міститься у викидах промислових виробництв, вихлопних газах, сигаретному димі. Швидко надходить в легені і надає загальнотоксичну дію, призводить до порушень в серцево-судинній системі.
 • тверді частинки (домішки) : складаються з численних компонентів, включаючи кислоти (такі як нітрати і сульфати), органічні хімічні речовини, метали, частинки грунту і пилу. Вони здатні проникати в легені людини і накопичуватися в них, при цьому практично не виводяться з організму. При великих дозах це може привести до проблем серцево-судинної сістеми.Основная проблема полягає в 10-мікронних (і менше) частинках, тому що вони можуть пройти через горло і ніс і увійти в легені. Після вдихання ці частинки можуть впливати на серце і легені і викликати серйозні наслідки для здоровья.ВОЗ попереджає про те, що «… тонкодисперсні частинки пов’язані з … гострими і хронічними захворюваннями, такими як рак легенів, хронічна обструктивна хвороба легень (ХОЗЛ ) і серцево-судинні захворювання ».

  ЯК НАЛАШТУВАТИ ПРАВИЛЬНИЙ КЛІМАТ ЗА ДОПОМОГОЮ ТЕХНІКИ?

  Стежимо за вологістю: зволожувач повітря
  [Caption id = “” align = “alignnone” width = “640”] Серія традиційних зволожувачів повітря Oskar [ / caption]

  Існує три типи зволожувачів повітря, у кожного з яких є свої особливості. Також при виборі зволожувача треба спиратися на площу приміщення, де він буде використовуватися. Наприклад, зволожувач Oskar у нас представлений в трьох версіях: базова модель – Oskar – підійде для середніх приміщень площею до 50 м ?, Oskar big впорається з великими приміщеннями до 100 м ?, а Oskar little підійде для підтримки правильної вологості в невеликих кімнатах до 30 м ?.


  Стежимо за вологістю: осушувач повітря
  Хоча найбільш часта проблема – занадто сухе повітря, буває і навпаки. Надлишкова вологість може призводити до появи цвілі і грибка – сильних токсичні алергенів.

  З проблемою підвищеної вологості впораються осушувачі Albert і Albert little.

  Очищаємо від шкідливих домішок і алергенів: очищувач повітря
  Є дві основні технології очищення: HEPA і HPP. Вони реалізовані в очисники Roger і Viktor відповідно. Детальніше можна дізнатися на сторінках продуктів: Roger, Viktor.

  Зволожуємо і очищаємо одночасно: мийка повітря
  Прилад, що задовольняє обидві мети. Це економічне рішення, яке дозволяє обійтися одним приладом. Однак треба розуміти, що за ступенем очищення мийка все ж не зрівняється з очищувачем.

  НАСКІЛЬКИ КЛІМАТИЧНА ТЕХНІКА МОЖЕ ВПЛИНУТИ НА СИТУАЦІЮ?
  Для багатьох сімей придбання кліматичної техніки, тим більш якісною і зручною, – досить серйозна покупка. Тому важливо розуміти, наскільки вона буде виправдана.

  Що стосується контролю вологості, то перед покупкою зволожувача можна перестрахуватися і для початку придбати гігрометр, хоча в переважній більшості приміщень в опалювальний сезон вологість критично низька. Раптом виявиться, що у вас вдома вологість нормальна, і краще обзавестися очищувачем.

  Але ось в тому, що очищувачу знайдеться робота, жителям великих міст можна не сумніватися. Для переконливості можна поцікавитися офіційними відкритими даними про рівень забруднення саме в вашому місті, а ось спеціальні прилади для аналізу якості повітря коштують дорого. Зате в нашому очищувачі Roger є вбудований індикатор якості повітря, який, однак, не покаже результати в цифрах, а тільки одну з трьох ступенів (чистий, середній, сильно забруднене).

  ІНВЕСТУЙТЕ В ЗДОРОВ’Я
  Зволоження й очищення повітря дає результати не тільки в далекому майбутньому, а й дозволяє поліпшити здоров’я сім’ї в сьогоденні. У чистому і в міру зволоженому повітрі організму легше справлятися з хворобами, тому застосування медикаментів зводиться до мінімуму (як правило, до промивання носа сольовим розчином). Крім того, слизові оболонки краще виконують свої захисні функції тоді, коли потрібно захистити організм від вірусів та інфекцій, замість того щоб постійно захищатися від сухого повітря.

  Таблетки для імунітету, як відомо, не існує. Зате для його формування існує комплекс заходів, реалізація яких на 99% залежить від бажання батьків, їх готовності не лінуватися і регулярно виконувати базові рекомендації. У їх числі – турбота про правильне повітрі. В здоровому повітрі – здоровий дух.

Залишити відповідь

SHOPPING CART

close