Збереження музичних інструментів Leave a comment

Всі вироби з натурального дерева чутливі до рівня вологості повітря – паркет, меблі, предмети мистецтва. Особливо чутливо реагують на відхилення показників вологості творчі натури – музичні інструменти.

Вимоги до вологості повітря при зберіганні музичні інструментів були прописані ще в радянських ГОСТ-ах, а й сьогодні виробники попереджають про важливість контролю вологості. При цьому вказується, що сухе повітря викликає набагато серйозніші наслідки, ніж занадто вологий.

Наприклад, один з найпопулярніших інструментів – гітара – дуже чуйно реагує на сухе повітря. Якщо ви помітили, що на цьому дорогому виробі змінився профіль деки і дна, з’явилися тріщини між декором і деревом корпусу, на місцях склейки різних матеріалів, – все це явні симптоми низької вологості. Найбільшою проблемою, викликаної сухим повітрям, можуть стати тріщини в деці. Це говорить про те, що вологість опустилася нижче 30%.

Звичайно ж, різні деформації дерева не проходять безслідно для самого головного – звучання інструменту. Це стосується так само і фортепіано: часто господарі дивуються, чому інструмент весь час розбудовується, витрачають гроші на візити налагоджувальника, а справа всього лише в сухому повітрі.

Для «лікування» цих проблем часто потрібно ремонт і послуги фахівців, а адже запобігти цьому можна було за допомогою дуже простий «профілактики»: купити гігрометр, перевірити вологість і вчасно включити зволожувач.

Залишити відповідь

SHOPPING CART

close