Збереження дерев’яних елементів інтер’єру Leave a comment

Дерево дуже чутливо до рівня вологості
Дерево – це, мабуть, самий затишний матеріал для обробки і прикраси будинку. Дерево зберігає живу теплоту, переливи його унікального орнаменту створюють просту і зрозумілу без слів красу.

Нажаль, як і все натуральне, дерево стає все більш дорогим варіантом обробки будинку. Але при належному догляді це вкладення окупиться, адже дерево буде зігрівати затишком не одне покоління домочадців.

Який же повинен бути догляд? Еталоном бережливого ставлення до речей можна вважати музей. Там століттями зберігається те, що в звичайних умовах зіпсувалося б за десяток років. Але за межами музею речі потрібні, щоб ними користувалися: катали по паркету машинки, грали на піаніно, творили за письмовими столами і з апетитом їли – за обідніми.

Тому завдання власника дерев’яних виробів – знайти компроміс між музейними умовами недоторканності і безтурботним зневагою елементарних правил.

Хороша новина в тому, що створити комфортну обстановку для дерева досить просто. Одним з найважливіших параметрів правильного клімату для дерева є вологість повітря. Вона повинна бути не надто високою і дуже низькою (між 45% і 65%).

Занадто вологе повітря загрожує тим, що дерево відволожиться, а надто сухий – тим, що стане крихким і потріскається. Наприклад, виробники паркету не вважають гарантійним випадком, якщо їх у дошках з’явилися щілини з-за сухого повітря. А найбільш чутлива категорія дерев’яних виробів – музичні інструменти. Вони бояться сухого повітря набагато більше, ніж вологого, і корозія внаслідок сухості тягне дорогий ремонт, який не потрапляє під гарантію.

Вирішується проблема дуже легко. Знизити вологість можна за допомогою осушувача повітря, а підвищити – за допомогою швейцарського зволожувача повітря Stadler Form. При цьому знижена вологість зустрічається набагато частіше, ніж підвищена, так як в опалювальний період практично в будь-якому приміщенні без зволожувача є дефіцит вологи у повітрі.

& Nbsp;

Залишити відповідь

SHOPPING CART

close