Все про зволоження повітря: навіщо, як і скільки Leave a comment

В останні роки все частіше говорять про необхідність зволожувати повітря. Але людина по натурі ледачий і намагається уникати нових турбот. Адже люди століттями жили без зволожувачів, так що змінилося тепер? Давайте розберемося, чому раптом стало так важливо стежити за вологістю, і як вибрати оптимальний спосіб зволожити повітря в квартирі.

ДЛЯ ЧОГО ПОТРІБЕН ЗВОЛОЖУВАЧ ПОВІТРЯ В КВАРТИРІ?
Якщо ви побачили цей прилад в гостях, рекламу в інтернеті або почули рекомендацію педіатра зволожувати повітря, то, швидше за все, задалися питанням про реальну користь (чи шкоду) зволожувача. Наскільки це придбання виправдано? Адже тут питання вкладення не тільки грошей, але і часу: в зволожувач потрібно регулярно підливати воду, час від часу чистити і змінювати фільтри (в залежності від моделі).

Так заради чого весь цей клопіт? Чому все більше людей витрачають на них близько трьох хвилин щодня? Тому що вони хочуть дихати здоровим повітрям, забезпечити здорове середовище своїм дітям, жити в комфорті, бути красивими, а ще – вони піклуються про дерев’яних предметах і рослинах. Розповімо про ці приводи зволожувати повітря докладніше:

Здоров’я. Більшість сучасних будинків – це практично герметичні конструкції, в яких по півроку справно працює центральне опалення і де люди ходять в футболках. Ще якихось сто років тому всього цього не існувало, так само як і проблеми сухого повітря взимку. Сьогодні, якщо в будинку працює опалення, ймовірність того, що вологість «дотягне» хоча б до 30%, близька до нуля. При тому, медики рекомендують 40-60%. Ну і що?

 • Сухе повітря – це прихована причина багатьох проблем, які ми намагаємося вирішувати, наприклад ліками. Але для того щоб позбутися від почуття сухості в носоглотці і очах, головного болю, часто, досить підвищити рівень вологості в приміщенні.
 • Віруси та інфекції – фанати сухого повітря. У ньому вони довго живуть і легко пересуваються. Саме тому в набір стандартних рекомендацій (від доктора Комаровського до Росспоживнагляду) в сезон епідемій входить зволоження повітря.
 • Зволожене повітря не тільки знижує ризик поширення інфекцій і вірусів, але і є відмінним «ліками» від захворювань органів дихання. Організму набагато легше впоратися з кашлем і нежитем в умовах нормальної вологості, причому, найчастіше, самостійно! Головне, не заважати йому, а допомагати.
 • Дитячий організм набагато більш чутливий до зовнішніх умов, в тому числі до відхилень від норми вологості. Якщо навіть дорослі відчувають дискомфорт (зазвичай це звучить як «душно») в сухому повітрі, то яке немовлятам?
 • Комфорт. Сухе повітря – це дискомфорт для слизових оболонок, очей, шкіри. Крім того, «неправильний» повітря погіршує загальне самопочуття, знижує працездатність. А найнеприємніше – сухе повітря заважає нам якісно висипатися.
 • Краса. Шкіра може сигналізувати про нестачу вологи відчуттям стягнутості. Неспроста базовим засобом для догляду за шкірою є зволожуючий крем. Однак жоден крем не допоможе, якщо шкіра не буде отримувати достатньо вологи зсередини і з зовнішнього середовища. І тим більше, якщо цим середовищем буде висушений повітря. Постійно відчуваючи дефіцит вологи, шкіра буде ставати менш пружною і швидше старіти.
 • Турбота про дерев’яних предметах і рослинах. Для того щоб паркет, меблі і музичні інструменти прослужили якомога довше, їм потрібен оптимально зволожений повітря. Не всі любителі музики знають, що винуватець тріщин в гітарах і необхідності часто налаштовувати піаніно – сухе повітря. Рослини теж віддячать вас пишною здорової зеленню, якщо ви забезпечите достатньо вологи не тільки для їх коренів, а й листочків.

Для того щоб остаточно зрозуміти, чи потрібен вам зволожувач, можна просто виміряти вологість будинку за допомогою гігрометра. Після цього вибір буде усвідомленим: можна усвідомлено продовжувати дихати сухим повітрям або вирішити проблему.

Гігрометр Stadler Form Selina Little білий та чорний
Гігрометр Stadler Form Selina Little білий та чорний

ВИБІР ЗВОЛОЖУВАЧА ПОВІТРЯ
Якщо у вас немає відповіді на питання «навіщо дихати сухим нездоровим повітрям, якщо так просто зробити його краще?», То виникне і ще один: який же зволожувач вибрати? Крок перший – визначитися з типом. Існує три типи побутових зволожувачів повітря: традиційний, паровий, ультразвукової. Крім того, ще бувають «мийки» повітря, які не тільки зволожують, а й активно його очищають.


Коротко розповімо про принципи роботи зволожувача повітря кожного типу і розглянемо їх плюси і мінуси.

Традиційний зволожувач-очищувач (серії Oskar, Oskar Little, Oskar Big)

Технологія грунтується на природному властивості води випаровуватися. Цей процес прискорюється за допомогою вентилятора. Як це відбувається: вода, що знаходиться в баку зволожувача, просочує фільтри; вентилятор проганяє сухе повітря з приміщення через фільтри, з поверхні яких випаровується вода. Таким чином повітря насичується вологою і очищається від великих забруднень (вони залишаються на фільтрі).

Традиционный увлажнитель воздуха Stadler Form серии Oskar принцип действия
Традиционный увлажнитель воздуха Stadler Form серии Oskar принцип действия

Ультразвуковий зволожувач (серії Anton, Eva, Eva Little, Emma)

Увлажнитель воздуха ультразвуковой Stadler Form Eva black lifestyle

Цей тип зволожувачів отримав свою назву завдяки ультразвукової мембрані. Під дією струму вона коливається з частотою вище 20Гц (це і є ультразвук) і створює найдрібніші частинки води. Візуально це схоже на туман. Під дією вентилятора цей туман поширюється по кімнаті і змішується з повітрям.

Паровий зволожувач (серія Fred)

Вода всередині зволожувача доводиться до кипіння і перетворюється в знезаражений пар, який поступово виходить назовні. Тепла пара добре поширюється по кімнаті, знищує віруси і бактерії і ефективно підвищує рівень вологості.

Мийка повітря (серії Robert, George)

Мойка воздуха Stadler Form George
Мойка воздуха Stadler Form George

Мийка повітря – це прилад, який одночасно зволожує і очищає повітря. Спеціальні диски всередині приладу обертаються, на їх поверхні створюється найтонша водяна плівка. Вентилятор направляє на обертові диски потік сухого повітря з приміщення. Він насичується випаровується вологою, а великі забруднення утримуються водяною плівкою. Потім вони потрапляють в піддон приладу.


Кожна з описаних технологій допомагає ефективно зволожити повітря, але має свої нюанси. У цій таблиці перераховані основні плюси і мінуси кожного типу, але багато що залежить від конкретної моделі. Про них ви можете детально дізнатися на сторінках товару

Тип зволожувача
Сильні сторони
Слабкі сторони

Традиційний зволожувач • зволожувач-очищувач: очищає повітря від великих забруднень
• неможливо перезволожити повітря
• не утворюється білий наліт
• дуже тихий
• дуже низьке енергоспоживання
• потрібно міняти фільтри
Ультразвуковий зволожувач • висока продуктивність
• відсутність витратних матеріалів (за винятком картриджа від накипу і бактерій)
• тиха робота
• можлива поява білого нальоту: рекомендується використовувати з картриджем проти вапняних відкладень і м’яку або дистильовану воду
Паровий зволожувач • знищує віруси і бактерії
• створює знезаражений пар, ідеальний для алергіків
• висока продуктивність (тому парові зволожувачі завжди повинні бути оснащені гигростатом для контролю вологості)
• не потрібно міняти фільтри
• нагрівальний елемент періодично покривається накипом (швидкість її утворення можна знизити, використовуючи картридж Magic ball і / або дистильовану воду)
Мийка повітря • одночасно зволожує і очищає
• висока продуктивність
• економія місця: знайти місце для двох приладів не завжди легко
• економія електроенергії: працює один прилад
• не потрібно міняти фільтри
• при використанні водопровідної води утворюється накип, тому прилад потрібно чистити (для зниження швидкості відкладення рекомендується використовувати картридж Anticalc)
У деякі зволожувачі та мийки повітря можна додавати ефірні масла, які не повинні містити спирт! Продаються в будь-якому маркеті.

Вибираючи зволожувач повітря для будинку, зверніть також увагу, що якщо ви хочете прилад з підсвічуванням, то повинна бути можливість її відключити. Інакше зволожувач візьме на себе роль нічника.

ЯК ПРАВИЛЬНО ВИКОРИСТОВУВАТИ ЗВОЛОЖУВАЧ ПОВІТРЯ
Для того щоб отримати від зволожувача максимум користі, треба звернути увагу на важливі моменти:

 • Не забувайте, що якщо двері в кімнату постійно відкрити, то ефективність приладу знизиться, адже він буде зволожувати всю квартиру (будинок).
 • У перші дні роботи зволожувача частину вологи будуть поглинати меблі, оздоблення, дерев’яні предмети інтер’єру (особливо якщо до цього протягом довгого часу був дефіцит вологи в повітрі).
 • Більшість зволожувачів мають вбудований гигростат, однак ми рекомендуємо контролювати роботу приладу за допомогою «незалежного експерта» – гігрометра. Справа в тому, що вбудований гігрометр, очевидно, може виміряти вологість тільки в «епіцентрі» зволоження. А там вологість завжди буде трохи вище, ніж на видаленні. Ця проблема вирішена в зволожувачі Eva, пульт якого вміє вимірювати вологість, і його можна покласти, наприклад, поруч з ліжком.
 • Принципової різниці, куди ставити зволожувач, немає, однак поряд з джерелом тепла його розміщувати не варто.
 • Що стосується того, коли включати зволожувач, то однозначно відповісти може тільки гігрометр (нагадаємо, оптимальний рівень вологості – 40-60%). Якщо у вас немає гігрометра, то зволожувач можна сміливо включати взимку і навіть раніше, як тільки включається опалення.
 • На скільки включати зволожувач: як уже сказано вище, більшість зволожувачів оснащені вбудованими гігростата, і тому самі знають, коли і скільки їм працювати для підтримки заданої вологості. Але хтось вважає за краще контролювати це вручну, і тоді однозначно зволожувач варто включати перед сном. Якщо ви надовго йдете, прилад можна отключіть.Важно пам’ятати, що якщо ви довго не використовуєте зволожувач, воду слід зливати! Стояча вода – доброчинна середовище для розмноження мікроорганізмів. Саме тому ми рекомендуємо використовувати антибактеріальний картридж Ionic Silver Cube (у всіх увлажнителях крім парового зволожувача Fred).
 • Як почистити зволожувач від накипу? Цією «хворобою» страждають багато зволожувачі та мийки повітря. Картриджі проти накипу допомагають знизити швидкість її утворення, але не позбавляють від неї повністю. Зазвичай зволожувачі чистять за допомогою лимонної кислоти або спеціальних засобів. На нашому YouTube каналі є докладні рекомендації, як почистити конкретну модель.

На закінчення хочемо ще раз нагадати: ми відповідальні за те, чим дихаємо ми і наші діти. Ми не можемо вплинути на екологічну обстановку, а зміна місця проживання для більшості з нас – занадто кардинальна зміна. Але ми в силах зробити так, щоб хоча б вдома дихати якісних повітрям. А це великий вклад в здоров’я і якість життя, адже в приміщенні ми проводимо близько 90% часу.Якщо у вас залишилися питання про зволоження повітря, типах зволожувачів та інших приладах для створення правильного клімату в будинку, будь ласка, звертайтеся за вказаними на сайті контактам. Ми будемо раді допомогти вам!

Залишити відповідь

SHOPPING CART

close