Вологий повітря проти ГРВІ Leave a comment

Для захисту від вірусів та інфекцій існує багато різних способів. Деякі з них часто стають об’єктами дискусій – вакцинація, імуномодулятори, противірусні препарати для профілактики, часник. Але є і базові рекомендації, які приймаються експертними більшістю: повноцінне харчування, фізкультура, прогулянки на свіжому повітрі, а вдома – провітрювання, прохолодний і в міру вологе повітря. Чому ж вологість повітря ставиться лікарями в один ряд з іншими «китами» здоров’я?

ЯК СУХИЙ ПОВІТРЯ ВПЛИВАЄ НА ЛЮДЕЙ І МІКРОБІВ?
Багато хто знає з власного досвіду дискомфорту, що слизові оболонки не люблять сухість. За дефіциту вологи вони працюють на знос, хоча часто ми можемо цього і не помічати.

А це означає, що наші слизові розтратили свої захисні сили на боротьбу із зневодненням, і коли зустрінеться справжній ворог – вірус, ресурсів може бути недостатньо.

& Nbsp;

& Nbsp;

Крім того, сухе повітря – це місце існування вірусів. Якщо людському організму в висушену повітрі стає не по собі, то різні мікроорганізми, навпаки, відчувають себе щасливо і безтурботно, їм затишно і весело. Вони живуть довго і щасливо розмножуються.

На цю тему існує багато досліджень. Російська служба ВВС розповідає: «Ряд досліджень, проведених в останні роки, підтверджує, що в сухому повітрі вірус грипу відчуває себе краще, ніж у вологому». І далі:

«Тайлер Кеп з Клініки Мейо в місті Рочестер, штат Міннесота, підрахував, що якщо на одну годину включити зволожувач повітря в школі, загине близько 30% всіх розміщених в повітрі вірусів» .

Відомий педіатр доктор Комаровський також рекомендує поменше сподіватися на медицину і не лінуватися. Він регулярно нагадує, що здоров’ї дітей і батьків набагато більше залежить від їх старанності у виконанні простих правил: збалансоване харчування, достатні фізичні і розумові навантаження, чистота в будинку (але не стерильність) і відсутність «пилозбірників», прогулянки, прохолодний і в міру зволожений повітря.

НІЖ зволожує?
Якщо все робити за правилами, то перш ніж включати зволожувач повітря, потрібно з’ясувати поточний рівень вологості за допомогою гігрометра. Але на практиці цей прилад допомагає в основному в міжсезоння, щоб точно знати, коли пора включати зволожувач восени і вимикати його на літо. А взимку в переважній більшості приміщень вологість сильно нижче норми.

Стежити за вологістю важливо ще й тому, що серйозне перевищення норм теж йде не на користь здоров’ю – розвивається цвіль і грибок – сильні токсичні алергени.

Якщо ж повертатися до зволоження, то для цієї мети використовується два типи приладів:

Зволожувачі повітря
Існує три типи зволожувачів, у кожного з яких є свої особливості:

 • Парові зволожувачі водуха, серія Fred
 • Ультразвукові зволожувачі водуха, серії Anton, Eva
 • Традиційні зволожувачі водуха, серії Oskar

  Також при виборі треба спиратися на площу приміщення:

  • до 30 м2 – невеликі приміщення – Oskar little
  • від 31 м2 до 50 м2 – середні приміщення – Oskar, Eva Little, Fred
  • від 51 м2 до 100 м2 – великі приміщення – Oskar big.


   Мийки повітря
   Прилад, який не тільки зволожить, але і очистить повітря, що, безумовно, теж буде важливим внеском у здоров’ї. Однак треба розуміти, що за ступенем очищення мийка все ж не зрівняється з очищувачем повітря.

   ***

   Очевидно, підтримання оптимальної вологості, як і інші засоби профілактики, не дає гарантій, що ви не захворієте. Якщо ж це сталося, вологе повітря стане обов’язковою підтримкою хворіє організму, щоб він міг самостійно боротися з джерелом хвороби. І звичайно ж, для досягнення максимально можливих результатів у підтримці здоров’я, потрібно задіяти всі можливі способи.

Залишити відповідь

SHOPPING CART

close