Зволожене повітря проти ГРВІ Leave a comment

Для захисту від вірусів та інфекцій існує багато різних способів.
Деякі з них часто стають об’єктами дискусій – вакцинація, імуномодулятори, противірусні препарати для профілактики, часник. Але є і базові рекомендації, які приймаються експертними більшістю: повноцінне харчування, фізкультура, прогулянки на свіжому повітрі, а вдома – провітрювання, прохолодний і в міру вологе повітря.
Чому ж вологість повітря ставиться лікарями в один ряд з іншими «китами» здоров’я?

ЯК СУХЄ ПОВІТРЯ ВПЛИВАЄ НА ЛЮДЕЙ І МІКРОБІВ?

Багато хто знає з власного досвіду дискомфорту, що слизові оболонки не люблять сухість. За дефіциту вологи вони працюють на знос, хоча часто ми можемо цього і не помічати.

А це означає, що наші слизові розтратили свої захисні сили на боротьбу із зневодненням, і коли зустрінеться справжній ворог – вірус, ресурсів може бути недостатньо.

Крім того, сухе повітря – це місце існування вірусів. Якщо людському організму в висушену повітрі стає не по собі, то різні мікроорганізми, навпаки, відчувають себе щасливо і безтурботно, їм затишно і весело. Вони живуть довго і щасливо розмножуються.

На цю тему існує багато досліджень. Служба ВВС розповідає: «Ряд досліджень, проведених в останні роки, підтверджує, що в сухому повітрі вірус грипу відчуває себе краще, ніж у вологому». І далі:

«Тайлер Кеп з Клініки Мейо в місті Рочестер, штат Міннесота, підрахував, що якщо на одну годину включити зволожувач повітря в школі, загине близько 30% всіх розміщених в повітрі вірусів».


Повний текст дослідження читати тут

ДОКТОР  КОМАРОВСЬКИЙ РЕКОМЕНДУЄ

Відомий педіатр доктор Комаровський також рекомендує поменше сподіватися на медицину і не лінуватися. Він регулярно нагадує, що здоров’я дітей і батьків набагато більше залежить від їх старанності у виконанні простих правил: збалансоване харчування, достатньо фізичніихта розумових навантаження, чистота в будинку (але не стерильність) і відсутність «пилозбірників», прогулянки, прохолодний і в міру зволожений повітря.

ЧИМ ЗВОЛОЖУВАТИ

Якщо все робити за правилами, то перш ніж включати зволожувач повітря, потрібно з’ясувати поточний рівень вологості за допомогою гігрометра.
Але на практиці цей прилад допомагає в основному в міжсезоння, щоб точно знати, коли пора включати зволожувач восени і вимикати його на літо. А взимку в переважній більшості приміщень вологість сильно нижче норми.

Гігрометр Stadler Form Selina Little білий та чорний

Стежити за вологістю важливо ще й тому, що серйозне перевищення норм теж йде не на користь здоров’ю – розвивається цвіль і грибок – сильні токсичні алергени. Про це докладніше читайте тут.

Якщо ж повертатися до зволоження, то для цієї мети використовується два типи приладів:

  1. ЗВОЛОЖУЧАЧ ПОВІТРЯ
Існує три типи зволожувачів:
  • Традиційні
  • Ультразвукові
  • Парові

у кожного з яких є свої особливості (про це докладніше тут).
Також при виборі треба спиратися на площу приміщення, тому зволожувач Oskar представлений в трьох версіях:

  • базова, від 30 до 50 м2 – Oskar
  • для невеликих приміщень до 30м2 – Oskar little,
  • для приміщень до 100 м2 – Oskar big.
А серія Eva у двох:
  • до 50 м2 – Eva Little
  • більше 50ь2 – Eva

Для меншіх приміщень радимо серію Antonякі ідеальні для кімнат до 25м2

Для подорожуючих, та бескомпромисних персон меємо персональниу серію Emma 

Парові зволожувачі представлені серією Fred, який процює до 50м2.

     2. МИЙКА ПОВІТРЯ

Прилад, який не тільки зволожить, але і очистить повітря, що, безумовно, теж буде важливим внеском у здоров’ї.
Однак треба розуміти, що за ступенем очищення мийка все ж не зрівняється з очищувачем повітря.
Детальніше про принцип дії мийки повітря ви можете дізнатися тут.

Зрозуміло, підтримання оптимальної вологості, як і інші засоби профілактики, не дає гарантії, що ви не захворієте.
Якщо ж це сталося, вологе повітря стане обов’язковою підтримкою хворіє організму, щоб він міг самостійно боротися з джерелом хвороби.
І звичайно ж, для досягнення максимально можливих результатів у підтримці здоров’я, потрібно задіяти всі можливі способи.

Залишити відповідь

SHOPPING CART

close