Усунути і знешкодити: боремося з неприємними запахами Leave a comment

Ми не помічаємо, як хороший нічим не пахне повітря, поки його не затьмарять сторонні «аромати». Як правило, це тютюновий дим, специфічні запахи від продуктів або їх приготування. Запахи – на вигляд цілком безневинні «гості», але коли вони затримуються досить довго або приходять часто, то вкрай неприємно впливають на рівень комфорту і знижують працездатність. А тютюновий дим просто небезпечний для здоров’я.

По-хорошому стратегія боротьби з неприємними ароматами повинна включати два етапи: усунення непотрібного і додавання потрібного. Розповімо про те, яку участь в цих етапах приймає кліматична техніка.

УСУНЕННЯ неприємного запаху: ОЧИСНИКИ ПОВІТРЯ
Stadler Form пропонує дві моделі очищувачів – перевірений часом Viktor і новинка 2017 року Roger, що став результатом трирічних досліджень і розробок команди німецьких та китайських інженерів. Більш сучасний Roger відрізняється від раніше актуального Viktor-а більш багатим функціоналом (про це можна докладно дізнатися на сторінці продукту), проте це не головне їх відмінність.

Головне, що відрізняє Roger-а від Viktor-а – технологія очищення. У першому це HEPA-фільтр, а в другому – HPP. Однак для теми даного матеріалу це не має значення, адже запахами займається інший тип фільтрів – вугільний.

Вугільний фільтр є в обох наших очисники. Його ще для чогось називають карбоновим, від англійського carbon. Цей фільтр виготовляється з активованого вугілля, відомого своєю здатністю адсорбувати (тобто вбирати, поглинати) речовини не тільки із повітря, але і з рідин.

Активоване вугілля має пористу структуру, в якій діють Ван-дер-Вальсова (адсорбційні) сили, зумовлені міжмолекулярним тяжінням в порах вугілля. Ці сили схожі на гравітаційні, але діють на молекулярному рівні, утримуючи молекули забруднювачів.

Вугільний фільтр очищувачів має пористу структуру, яка дозволяє вмістити в його габаритах дуже велику площу вбирає поверхні. Це дозволяє підвищити ефективність очищення і зробити термін служби якомога довшим. Проте, цей фільтр рекомендується міняти – в середньому раз на півроку.

Для ефективного усунення запахів хорошого фільтра мало. Також важлива потужність очищувача – для того щоб активно проганяти повітря через фільтр. Наприклад, Viktor дозволяє тільки за одну годину більше трьох разів прогнати повітря через прилад (в кімнаті 20 му 2 ).

додавши ВКУСА
По-хорошому для боротьби з неприємними запахами треба починати з їх усунення, але це більш складний метод, що вимагає великих вкладень. Тому багато часто відразу переходять до етапу ароматизації, тобто намагаються замаскувати погані запахи хорошими.

Це не тільки малоефективне, але, найчастіше, небезпечно, так як стандартний спосіб замаскувати неприємні запахи – аерозольний балончик. А їх використання до сих викликає недовіру вчених в плані безпеки і відсутності наслідків для здоров’я.

Тим більше що придумані способи наповнити приміщення безпечним і навіть корисним ароматом ефірних масел. Можна, наприклад, запалити аромалампу, але тут є ризик підмішати запах гару або отримати занадто інтенсивний аромат. Крім того, як і будь-який інший джерело відкритого вогню, аромалампи вимагає пильного контролю.

Ще можна спекти пиріг, краще з корицею – аромат буде знерухомлює. А більш щадний спосіб наповнити будинок пахощами – електричний ароматизатор повітря.

Ароматизатор – це, по суті, міні-зволожувач. У невеликій резервуар з водою додається ефірне масло з бажаним ароматом і властивостями, потім включається відповідний режим (найзручніше інтервальний).

Приміщення наповнюється ненав’язливим ароматом, а ви можете займатися своїми справами.

Крім того, ароматизатори такого типу можна використовувати в якості настільного персонального зволожувача, що дуже зручно в офісі.

Запахи мають набагато більше значення в нашому житті, ніж ми зазвичай собі уявляємо. Їх вплив то, можливо дуже різним: неприємні запахи можуть просто «контузити», а пахощі ароматів – творити чудеса з настроєм і працездатністю. При цьому людина однаково безпорадний перед кожним з них. Так що озбройтесь очисниками і обеззброює ароматизаторами!

Залишити відповідь

SHOPPING CART

close