Усунути і знешкодити: боремося з неприємними запахами Leave a comment

Ми не помічаємо, як гарне повітря, що нічим не пахне, поки його не затьмарять сторонні «аромати». Як правило, це тютюновий дим, специфічні запахи від продуктів або їхнє приготування. Запахи – на вигляд цілком безневинні «гості», але коли вони затримуються досить довго або приходять часто, то вкрай неприємно впливають на рівень комфорту і знижують працездатність. А тютюновий дим просто небезпечний для здоров’я.

Стратегія боротьби з неприємними запахами повинна включати два етапи:
усунення непотрібного і додавання потрібного.
Розповімо про те, яку участь у цих етапах бере кліматична техніка.

Усунення неприємних запахів:
ОЧИСНИК ПОВІТРЯ
Stadler Form пропонує дві серії очисників – перевірений часом Viktor та новинка 2017 року Roger, що став результатом трирічних досліджень та розробок команди німецьких та китайських інженерів. Більш сучасний Roger відрізняється від актуального Viktor-а більш багатим функціоналом (про це можна докладно дізнатися на сторінці продукту), проте це не головна їх відмінність.

Головне, що відрізняє Roger від Viktor – технологія очищення. У першому це HEPA-фільтр, а у другому – HPP.
Однак для теми цього матеріалу це не має значення, адже запахами займається інший тип фільтрів – вугільний.

Вугільний фільтр є в обох наших очисниках.
Його ще чомусь називають карбоновим, від англійського carbon. Цей фільтр виготовляється з активованого вугілля, відомого своєю здатністю адсорбувати (тобто вбирати, поглинати) речовини не лише з повітря, а й із рідин.

Активоване вугілля має пористу структуру, у якій діють Ван-дер-Вальсові (адсорбційні) сили, зумовлені міжмолекулярним тяжінням у порах вугілля. Ці сили схожі на гравітаційні, але діють молекулярному рівні, утримуючи молекули забруднювачів.

Вугільний фільтр очищувачів має пористу структуру, яка дозволяє вмістити в його габаритах дуже велику площу поверхні, що вбирається. Це дозволяє підвищити ефективність очищення та зробити термін служби якомога довшим. Тим не менш, цей фільтр рекомендується змінювати – в середньому раз на півроку.

Для ефективного усунення запахів фільтра мало. Також важлива потужність очищувача – щоб активно проганяти повітря через фільтр.
Наприклад, Viktor дозволяє лише за годину більше трьох разів прогнати повітря через прилад (у кімнаті 20 м2).

ДОДАЄМО СМАКУ
Для боротьби з неприємними запахами треба починати з їх усунення, але це складніший метод, що вимагає великих вкладень. Тому багато хто часто відразу переходить до етапу ароматизації, тобто намагається замаскувати погані запахи хорошими.

Це не тільки малоефективно, але часто небезпечно, оскільки стандартний спосіб замаскувати неприємні запахи – аерозольний балончик. А їх використання досі викликає недовіру вчених щодо безпеки та відсутності наслідків для здоров’я.

Тим більше, що придумані способи наповнити приміщення безпечним і навіть корисним ароматом ефірних олій. Можна, наприклад, запалити аромалампу, але тут є ризик підмішати запах гару або отримати надто інтенсивний аромат. Крім того, як і будь-яке інше джерело відкритого вогню, аромалампа потребує пильного контролю.

Ще можна спекти пиріг, краще з корицею — аромат буде знерухомлюючий. А щадний спосіб наповнити будинок пахощами – електричний ароматизатор повітря.

Ароматизатор – це, по суті, міні-зволожувач (крім Lea, див. нижче). У невеликий резервуар з водою додається ефірна олія з бажаним ароматом та властивостями, потім включається відповідний режим (найзручніше інтервальний).

Приміщення наповнюється ненав’язливим ароматом, а ви можете займатися своїми справами.

Крім того, ароматизатори такого типу можна використовувати як настільний персональний зволожувач, що дуже зручно в офісі.

Інакше працює Lea. У цьому ароматизаторі реалізована запатентована технологія, що дозволяє розпорошувати аромат прямо з бульбашки з олією. Ще Lea вміє реагувати на світло: в режимі «тільки у світлу пору доби» прилад вмикається і працює тільки тоді, в приміщенні світло.

Запахи мають набагато більше значення в нашому житті, ніж ми зазвичай собі уявляємо. Їхній вплив може бути дуже різним: неприємні запахи можуть просто «контузити», а пахощі ароматів — творити чудеса з настроєм та працездатністю.
При цьому людина однаково безпорадна перед кожним із них. Так що озброюйтеся очищувачами та обеззброюйте ароматизаторами!

Обрати очищувач повітря для себе

Залишити відповідь

SHOPPING CART

close