Освіжають і отруюють: так чи безпечна «альпійська свіжість»? Leave a comment

Ізобутан, пропан, ацетон, а може формальдегід? Чим віддаєте перевагу дихати? Ні, щось доведеться вибрати, ну або все разом – якщо хочете освіжити повітря «альпійської весною» з аерозолю. Саме ці речовини містяться практично у всіх традиційних освіжувачах повітря.

Для того щоб в санвузлі пахло «альпійськими травами», ви наповнюєте повітря хімічними коктейлем. Частина встигає потрапити вам (або наступному відвідувачеві) в легені, а інша – осідає на поверхнях: наприклад, на зубні щітки і рушниках. По кілька разів на день, 365 днів у році, вдома і в офісі, в гостях і навіть на дачі – ми труїв себе і дітей справжнісінькою хімією.

Можна не покращувати , але треба не погіршувати

Ми в Stadler Form постійно пропагуємо турботу про повітрі хоча б удома, його очищення і зволоження. Однак ми подумали, що логічніше почати з відмови від того, щоб засмічувати повітря токсинами і хімією самостійно.

Ми маємо на увазі освіжувачі повітря в аерозолях. Цей предмет став настільки звичним в наших санвузлах, що ми перестали замислюватися, чи безпечний він. Проте, в ЗМІ регулярно з’являються новини про чергові дослідженнях вчених, які доводять його небезпечність.

ВЧЕНІ З’ЯСУВАЛИ: освіжувачі повітря МОЖУТЬ ПРОВОКУВАТИ РОЗВИТОК РАКУ

Так, на початку 2016 року низка провідних російських ЗМІ, з посиланням на The Telegraph, повідомили про дослідження, проведене професором Алістером Льюїсом з Національного центру атмосферних досліджень Йоркського університету (Велика Британія). Згідно з результатами дослідження, речовина лімонен, що міститься в більшості хімічних ароматизаторів, при контакті із які в повітрі озоном мутує в формальдегід .

Професор Льюїс коментує результати дослідження:

«… Ми не знаємо всіх довгострокових наслідків впливу формальдегіду на людину, але те, що він шкодить здоров’ю, безсумнівно» 1 .
Агентство захисту здоров’я Великобританії відносить формальдегід до потенційно канцерогенним (тобто провокує рак) речовин для людини. А найбезневиннішими наслідками його впливу вважаються подразнення слизової очей, першіння в горлі і кровотечі з носа.

Зазначений вище лімонен міститься не тільки в освіжувача, але і в багатьох засобах побутової хімії. Однак головна проблема споживачів не в лемонене, а у відсутності надійної системи безппеки: вимоги до виробників аерозолів не пропонують докладний перерахування складу, а вимоги до безпеки або занадто поверхні, абоо просто не дотримуються

СВОБОДА СПОЖИВЧЕГО  ВИБОРУ – ЦЕ ОСОБИСТА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ПОКУПЦЯ
Безпека багатьох товарів, якими ми користуємося щодня, відносна. Те, що продукт є у відкритому продажі, зовсім не означає, що він нешкідливий. Для того щоб засіб побутової хімії, ліки або продукт харчування потрапили на ринок, потрібно не багато – всього лише формально відповідати стандартам безпеки – але не якості.

Будь-стандарт – це дуже універсальний шаблон, який не може врахувати безлічі чинників, наприклад, накопичувальний ефект. Звичайні стандарти, прийняті в нашій країні, можуть служити більш-менш надійною гарантією, що шкода здоров’ю не настане миттєво.Однак головна небезпека багатьох продуктів хімічної та фармакологічної промисловості полягає саме в тому, що містяться в них речовини накопичуються в організмі і повільно, але вірно, десятками років «пиляють» здоров’я, особливо імунітет.Людині, що існує в мегаполісі, може здатися, що життя під трубами знімає відповідальність за власне здоров’я. Дійсно, для боротьби з більшістю екологічних чинників потрібна неабияка рішучість: все частіше ми чуємо про переїздах з міста в село на натуральне господарство. Але і при відсутності подібних амбіцій зовсім не варто відмовлятися від боротьби за свій (а якщо не потрібен, то хоча б своїх дітей) імунітет.

ЗДОРОВА АЛЬТЕРНАТИВА
Для боротьби з освіжувачі автор згаданого дослідження, професор Льюїс, рекомендує провітрювати приміщення відразу після розпилення аерозолю і мати в будинку більше кімнатних рослин.

На жаль, рідко в кого жителя Росії є санвузол з вікнами для провітрювання і підвіконнями для зелені. Тому для тих, хто все-таки не дуже хоче дихати формальдегідом, є два шляхи: насолоджуватися природними запахами або знайти альтернативу хімічним ароматизаторів.Виявляється, заміна зовсім поруч – в аптеці. Звичайні ефірні масла, які багато хто з нас використовують в косметичних цілях або просто для задоволення, відмінно підходять і для маскування неприємних запахів.

Знайдіть затишний куточок для спеціального ароматизатора, що працює за принципом зволожувача повітря, і ви отримаєте безпечний, ненав’язливий аромат в потрібному приміщенні. До речі, цей варіант позбавляє від страшних відчуттів, знайомих кожному: якщо зайти в туалет відразу після проведеної «газової атаки», то хочеться надіти протигаз – вже дуже альпійська свіжість і занадто весняні конвалії супроводжують ваше усамітнення.

ДОРОГИЙ ДЕШЕВИЙ АРОМАТИЗАТОР
Використовувати в якості освіжувача повітря електричний ароматизатор – це рішення для ощадливих. Для тих, хто купує енергозберігаючі лампи, системи фільтрації та інші речі, які коштують трохи дорожче звичних аналогів, але окуповують себе сторицею.

Середня ціна ароматизатора Stadler Form – 1,5 тис. грн. Дорого? Мабуть. Але навіть якщо прийняти, що ваше здоров’я не варто цих грошей, можна звернутися до математики. Середня ціна балончика освіжувача повітря – 70 грн. В місяць звичайна сім’я з чотирьох осіб витрачає (вдихає) 1 балончик. У рік виходить 800 грн. Окупність підприємства – майже три роки, додамо покупку ефірних масел у випадку з ароматизатором. Виходить, що ароматизатор коштує цілих три роки використання аерозолів.

Звичайно, можна витрачати всього по 1 тис.грн. в рік на те, щоб додати до колекції міських хімікатів формальдегід, а можна один раз викласти цілих 2 тис.грн. за те, щоб радіти ненав’язливого і натуральному аромату цілодобово.

В асортименті інтернет-магазину Stadler Form (Штадлер форм) вибір автоматичних ароматизаторів для будинку дуже великий і підходить під різний гаманець від 1200 до 2000 грн.
При цьому ароматизатори для дому є в різних колірних варіантах – вибирайте.

Залишити відповідь

SHOPPING CART

close