Наслідки поганої екології для здоров’я Leave a comment

Наслідки поганої екології для здоров’я


Епідемія погану екологію – одна з серйозних проблем для здоров’я на сьогоднішній день. Кожен день середня доросла людина пропускає через легені 12-13 літрів повітря і робить для цього близько 20 тисяч вдихів і видихів. Природно, якість цього повітря безпосередньо впливає на людину – його здоров’я, самопочуття, працездатність і зовнішній вигляд.

 

Всесвітня організації охорони здоров’я (ВООЗ) вже давно б’є на сполох і вважає загрозу атмосферного забруднення однією з найбільш злободенних для людства. За даними організації, «щорічно через забруднене атмосферного повітря в світі гинуть близько 3 млн осіб, більшість – в результаті ішемічної хвороби серця та інсульту. Забруднене повітря також підвищує ризик захворювання хронічними обструктивними захворюваннями легень, гострими інфекціями нижніх дихальних шляхів і рак легенів … більше 80% городян Землі живуть в районах з перевищенням рівнів забруднення, що вважаються в ВООЗ гранично допустимими ». Що стосується нашої країни, то, як повідомляє ТАСС з посиланням на Мінприроди, «майже шоста частина росіян живе в містах з високим і дуже високим забрудненням повітря».

Чим небезпечний повітря, яким ми дихаємо?


Як повідомляє ТАСС, «за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), щорічно через забруднене атмосферного повітря в світі гинуть близько 3 млн осіб, більшість – в результаті ішемічної хвороби серця та інсульту. Забруднене повітря також підвищує ризик захворювання хронічними обструктивними захворюваннями легень, гострими інфекціями нижніх дихальних шляхів і рак легенів ».

 

Така ситуація обумовлена ​​тим, що повітря будь-якого великого міста – це справжній коктейль. Ось тільки деякі його середньостатистичні «інгредієнти»:

 

 • діоксид азоту – один з основних «компонентів» міського повітря. Утворюється в процесі горіння при високих температурах. Його присутність в атмосфері зв’язується з багатьма респіраторними захворюваннями.

 • бенз (а) пірен – побічний продукт горіння вуглець предметів. Присутній в воді і повітрі: в сигаретному димі і відходах промисловості. Є канцерогеном.

 • формальдегід – його основне джерело – автотранспорт, але також він міститься в смолах, що використовуються у виробництві композитних виробів з деревини, будівельних матеріалах (клей, фарби, лаки та покриття), добривах, консерванти. Може викликати подразнення шкіри, очей, носа і горла. «Високі рівні впливу формальдегіду також пов’язують з деякими видами раку», – повідомляє ТАСС.

 • фенол – міститься у викидах промислових виробництв, вихлопних газах, сигаретному димі. Швидко надходить в легені і надає загальнотоксичну дію, призводить до порушень в серцево-судинній системі.
 • тверді частинки (домішки) : складаються з численних компонентів, включаючи кислоти (такі як нітрати і сульфати), органічні хімічні речовини, метали, частинки грунту і пилу. Вони здатні проникати в легені людини і накопичуватися в них, при цьому практично не виводяться з організму. При великих дозах це може привести до проблем серцево-судинної системи.


Основна проблема полягає в 10-мікронних (і менше) частинках, тому що вони можуть пройти через горло і ніс і увійти в легені. Після вдихання ці частинки можуть впливати на серце і легені і викликати серйозні наслідки для здоров’я.

 

Також ВООЗ попереджає, що «… тонкодисперсні частинки пов’язані з … гострими і хронічними захворюваннями, такими як рак легенів, хронічна обструктивна хвороба легень (ХОЗЛ) і серцево-судинні захворювання» .

А що якщо просто поменше гуляти і сидіти вдома?
Згідно з дослідженням Агентства з охорони навколишнього середовища (EPA), повітря всередині приміщень в 2-5 разів більш забруднений, ніж зовні. Це пояснюється двома причинами:


 • погана циркуляція повітря: він застоюється, і забруднення накопичуються;
 • випаровування будматеріалів: як видно зі списку вище, один з серйозних джерел небезпечних забруднень – оздоблювальні матеріали.


 • Але чи є сенс очищати повітря всередині приміщень?


  При тому, що повітря всередині приміщень брудніше, ніж зовні, в чотирьох стінах ми проводимо близько 90% часу, а значить, більшу частину життя піддаємося негативним наслідкам нездорового повітря. І тому дуже важливо зробити те, що в наших руках, – створити здоровий клімат у себе вдома.

  Найбільш вразливі групи людей


  Забруднення повітря небезпечно абсолютно для всіх. Але особливо шкідливою для тих, хто страждає від астми і алергії, а також для дітей. Як пояснює Американська академія педіатрії, це пов’язано з тим, що діти і немовлята більш активні і у них більш часте дихання.

  Як можна обмежити вплив шкідливих домішок в повітрі на здоров’я?


  Виїхати з центру міста і оселитися у ліси – цілком виправдане рішення. Для тих, хто поки не готовий, департамент охорони здоров’я Нью-Йорка рекомендує «уникати інтенсивної активності в районах з високим рівнем тонкодисперсних частинок». Тобто, не варто влаштовувати ранкову пробіжку вздовж естакади або практикувати йогу де-небудь, крім паркових зон.

   

  Усередині приміщень для технічного вирішення проблеми є кілька варіантів. Найправильніший і дієвий – очищувач повітря.

  VIKTOR


  Дуже ефективний у боротьбі з алергією, що підтверджено Європейським центром дослідження алергії ECARF.

   

  Схема роботи приладу така: за допомогою потужного вентилятора повітря затягується в прилад, а там його зустрічають кілька фільтрів:


  • Попередній фільтр з антибактеріальним просоченням : очищає повітря і захищає прилад і основний фільтр від великих забруднень (5-10 мікрон).

  • Запатентована система фільтрації HPP ™ : основний етап очищення від дрібних забруднень, таких як пилок або мікроорганізми. Працює за рахунок електростатичного поля, яке притягує дрібні частки до стінок фільтра. «Вічний» фільтр, який можна мити.

  • Вугільний фільтр : ефективно вбирає неприємні запахи, в т.ч. тютюновий дим, домішки важких металів, токсини.

  Після цього чисте повітря потрапляє в приміщення. Щоб очищене повітря змішувався з забрудненим, конструкція влаштована так, що засмоктується повітря з низу (там, де найбільше забруднень), а видувається до стелі.

  НОВИНКА 2017 року – ROGER І ROGER LITTLE


  Це технологічно більш насичений прилад: крім очищення він вміє аналізувати якість повітря і відповідно до рівня забруднення підлаштовувати інтенсивність роботи, а також нагадувати про зміну фільтра.

   

  В основі Roger і Roger little – технологія подвійної фільтрації Dual Filter ™, яка являє собою комбінацію HEPA-фільтра і вугільного фільтра. Ця технологія розроблена у співпраці зі світовим лідером в області фільтрації повітря і рідин – німецькою компанією Фройденберг (Freudenberg), що поставляє фільтри для автомобільної промисловості Німеччини (в т.ч. для Porsche, Audi, Mercedes).

  Дізнайтеся більше про очищувачі Roger тут.

  Іншим рішенням може бути мийка повітря , яка буде не тільки його очищати, але і зволожувати. Це економічне рішення, яке дозволяє обійтися одним приладом. Однак треба розуміти, що за ступенем очищення мийка все ж не зрівняється з очищувачем. Детальніше про принцип дії мийки ви можете дізнатися тут.

  Ну, і для повноти картини можна сказати, що зволожувачі традиційного типу (серія Oskar) теж здійснюють первинне очищення повітря від великих забруднень завдяки наявності фільтрів.

  Stadler Form – здоров’я в будинок!

  Кліматична техніка дозволяє значно наблизити якість повітря до ідеального, очищаючи його і підтримуючи оптимальний рівень вологості. З 1998 року ми створюємо все більш досконалі можливості для підвищення якості життя через якість повітря. Ми створюємо таку можливість для себе і мільйонів людей по всьому світу. Ми робимо Stadler Form.

Залишити відповідь

SHOPPING CART

close