Його звали ROBERT: тест зволожувача і очищувача повітря Robert. Leave a comment

Погодьтеся: не так часто трапляється стати володарем побутового приладу, який є експонатом музею. Так що можна вважати, що нам пощастило: героєм нашого чергового тесту став очищувач і зволожувач повітря Robert від компанії Stadler Form (модель R-001R), представлений в Музеї дизайну Red Dot в німецькому місті Ессен. Red Dot Design Award – авторитетна нагорода в галузі дизайну, що присуджується авторитетним європейським інститутом – Центром дизайну землі Північний Рейн-Вестфалія (нім. Design Zentrum Nordrhein Westfalen). Ця нагорода вручається дизайнерам і компаніям-виробникам за видатну якість і особливі досягнення в дизайні товарів широкого споживання, а роботи, відмічені їй, виставляються в Музеї дизайну, на сьогоднішній день є найбільшим у світі зібранням досягнень сучасної технічної естетики. Robert, який для стислості ми будемо називати мийкою повітря, був удостоєний почесної нагороди Red Dot Design Award в 2014 році.

До речі, чому, власне, у цій мийки повітря людське ім’я? Справа в тому, що, на думку засновника компанії Мартіна Штадлера, будь побутовий прилад повинен сприйматися власниками не як бездушна коробка з пластику та металу, що має позначення з набору цифр і букв, а як член сім’ї, друг і помічник. Це додасть більше емоцій в наше повсякденне життя, зробить її тепліше і радісніше.

Отже, ласкаво просимо в наш будинок, Robert!

Коли піддон наповнений водою, диски занурені в неї своєю нижньою частиною, і при обертанні безперервно змочуються. Щоб волога надходила в приміщення, змочені водою диски обдуваються вентилятором. Інтенсивність зволоження залежить від швидкості вентилятора.

Фільтр Ionic silver Cube ™ запобігає розмноженню у воді хвороботворних бактерій і мікробів, роблячи бактерицидну дію і покращуючи гігієнічні показники повітря в приміщенні. Висока ефективність іонів срібла зберігається протягом одного року, після чого виробник рекомендує замінити аксесуар.

У комплект приладу входить демінералізуєтся картридж, який зменшує жорсткість води, тим самим збільшуючи інтервали видалення нальоту солей жорсткості. Картридж необхідно регулярно міняти в залежності від жорсткості води.

У комплекті приладу є тест-смужка, за допомогою якої можна визначити жорсткість використовуваної води. Смужку опускають у воду на одну секунду, і вже приблизно через хвилину можна побачити, що деякі зелені осередки стають рожевими. У нашому випадку порозовели три осередки – це значить, що у нас жорсткість води перевищує 14 ° dH (німецьких градусів жорсткості), і картридж потрібно буде міняти приблизно через 20 днів (при витраті 6 л води в день).

Резервуар вміщує 4,5 л води. У паспорті приладу вказана ємність 6,3 л, але ніякої помилки тут немає: після установки резервуара на місце спрацьовує нажімной клапан в кришці, і частина води перетікає в піддон. Рівень води в резервуарі після цього знижується і, при бажанні, його можна відразу ж долити водою. Витрачає же прилад, за даними виробника, 13,2 літра води в день.

Для виміру енергоспоживання ми використовували вимірювач потужності EG-M1. На мінімальній швидкості вентилятора Robert споживав 9 Вт, а на максимальній (Турбо) – 30 Вт. При цьому максимальний рівень шуму, виміряний за допомогою iPhone і додатки DecibelMeter, склав 62-63 дБ.

Для вимірювання відносної вологості повітря нами використовувався ще один прилад від Stadler Form – гігрометр Selina. Його робочий діапазон відносної вологості повітря: 25% – 98% (± 3%).

Поцікавилися ми й величиною швидкості повітряного потоку на виході з приладу, взявши для цього анемометр AR-816 з крильчаткою. Як виявилося, в режимі Турбо повітря виходить з бічної решітки з максимальною швидкістю 5 м / с. Далеко не кожен побутової вентилятор створює такий інтенсивний потік повітря.

Коли настав час включити Robert, ми зрозуміли, що нагороди міжнародного співтовариства дизайнерів він отримав не тільки за стильний екстер’єр. У приладу абсолютно дивовижна панель управління: вона не просто сенсорна (ви легко торкаєтеся пальцем до полів на чорному склі, і єдина «звичайна» кнопка – це кнопка вмикання / вимикання), вона ще й відчуває, коли ви підносите до неї руку. Вбудований датчик руху активує панель, дозволяючи вам внести необхідні налаштування, а якщо датчик не розпізнає рухи протягом 10 секунд, підсвічування кнопок і символів гасне (на дисплеї відображається лише поточна відносна вологість повітря «Air Humidity» в%).

Прилад має три різних запрограмованих режиму: «Auto Mode» (Автоматичний режим), «Night Mode» (Нічний режим) і «Clean Mode» (Режим самоочищення). Вибір режиму здійснюється дотиком до кнопки «Mode». В автоматичному режимі прилад підтримує рівень вологості повітря 45%. Чим нижче поточний рівень вологості повітря, тим вище буде рівень швидкості вентилятора (наприклад, при вологості нижче 30% – рівень 3, від 31% до 40% – рівень 2, від 41% до 45% – рівень 1). Якщо режим не заданий, можна налаштувати бажану вологість повітря (між 35-65% і безперервну експлуатацію «CO»). Для цього торкаємося до кнопки «Air Humidity» кілька разів, вибираючи бажану вологість повітря з кроком 5%. Дисплей при цьому відображає поточну виміряну вологість повітря.

У нічному режимі підсвічування дисплея скорочується до мінімуму, а швидкість вентилятора встановлюється на мінімальний рівень 1 (при бажанні рівень вологості повітря і швидкість вентилятора можна відрегулювати вручну). Є ще і режим самоочищення тривалістю 20 хвилин, який служить для очищення приладу і видалення накипу. При цьому диски випарника обертаються, але вентилятор не працює і повітря не видувається в приміщення.

Нас цікавило, як швидко прилад зволожує повітря в приміщенні. З огляду на те, що вихідна вологість в кімнаті і так вже була досить висока (61%), нам потрібно було вийти за межі того стандартного діапазону вологості (до 65%), який задається при стандартному налаштуванні. Виявилося, що це можна зробити, піднявши швидкість до максимуму (Турбо) – тоді максимальну вологість на дисплеї можна довести до 70% (реальна вологість в кімнаті у нас досягла 69%).

Встановивши гигрометр Selina на підлозі на відстані близько 1,5 від вихідної решітки приладу, ми стали реєструвати його показання вологості. Виявилося, що вихід на постійне значення вологості відбувається приблизно за 20 хвилин, після чого її значення вже не змінюється. Обсяг приміщення, де проводився тест, становив 35 куб.м, площа – 19 кв.м. Виробник рекомендує використовувати Robert в приміщеннях площею до 80 кв.м, тому зволоження нашої кімнати не склало для нього проблем.

З зволоженням все ясно, а як з очищенням повітря? Щоб перевірити Robert, нам довелося закурити – звичайно, не в буквальному сенсі. Оскільки ніхто в нашій сім’ї не курить, сигарети були закріплені на штативі поблизу повітрозабірного отвори приладу.

«Викуривши» перед приладом цілу пачку сигарет і перепробувавши все швидкісні режими його роботи, ми так і не помітили ніяких ознак серпанок на виході. Виходить, що дим не може пройти через пакет зволожених дисків.

Отже, Robert повністю виправдав наші очікування: елегантний і стильний, він гідно впорався із завданнями зволоження повітря в кімнаті і його очищення. Нам особливо сподобалися автоматичні режими, що дозволяють повністю довірити приладу підтримку комфортного мікроклімату в будинку. І, звичайно, сенсорний дисплей, що реагує на наближення руки. З огляду на тенденції сучасної побутової техніки, ймовірно, потрібно очікувати, що в найближчому майбутньому Robert буде оснащений системою віддаленого доступу по Wi-Fi і ми зможемо зв’язатися з ним з будь-якої точки світу, де є інтернет.

За інформацією журналу “Compass” – журнал для тих, хто приймає рішення ( http: // irvispress. ru / )

& Nbsp;

Залишити відповідь

SHOPPING CART

close