Чому важливо боротись з алергією? Leave a comment

Головне в лікуванні будь-якої хвороби – усунути її причину. Медицина активно намагається з’ясувати природу алергії і навчитися боротися її причинами. Однак для більшості людей, які страждають від цієї проблеми, найбільш простим і доступним способом полегшити симптоми алергії все ж є усунення її збудника.

При цьому дуже важливо вчасно розпізнати алергію і зрозуміти, що тривожні симптоми (наприклад, нежить або почервоніння очей) – це алергія, а не застуда або вірус. Справа в тому, що алергія – це не просто дискомфорт, а ще й ризик розвитку більш серйозних захворювань. Так, різні дослідження демонструють зв’язок бронхіальної астми з алергічним ринітом. При цьому, згідно з дослідженнями ВООЗ, якщо алергічний риніт вчасно і правильно лікувати на ранній стадії, то можна уникнути розвитку бронхіальну астму або хоча б знизити ризик. Для цього, поряд з медикаментозною допомогою рекомендується мінімізувати контакт з алергеном.

Усунути харчової алерген досить просто – «почистити» раціон в наших силах. А ось як почистити «кисневий” раціон? Для початку треба розібратись, з чого він складається.

Основні групи алергенів , які можуть бути у повітрі, яким дихаємо:

 • Домашній пил : краще було б цього не знати, але її склад вражає розмаїттям – гриби, рослинні волокна, частинки їжі, луска і екскременти комах, частки епідермісу тварин і людини.
 • Пилові кліщі : самі по собі ці милі комахи не небезпечні: вони не кусаються, не п’ють кров і не є переносниками інфекцій. Навпаки, вони стежать за чистотою, під’їду відмерлі частинки людської шкіри. Цією смакоту найбільше накопичується в матрацах, постільній білизні, до того ж тут пилових кліщів дуже затишно – тепло і волого.
 • Епідермальні алергени – та сама алергія «на кішок», а точніше – з їхньої шкіру. До речі, собаки теж можуть бути причиною алергії, а ще – кози та вівці, чиєю шерстю можуть бути набиті перини і подушки, або качки, які надали пух і перо для подушок.
 • Пилок : сезонне явище, проте досить довгий, адже різні види рослин приймають один від одного естафету цвітіння з ранньої весни і до осені.
 • Смог та інші техногенні забруднювачі повітря: зміг виділяється під час згоряння рідкого і твердого палива.
 • Побутові забруднювачі повітря : якщо не проведена додаткова примусова система вентиляції, більшість сучасних квартир є досить-таки герметичну конструкцію. І в ній може знаходитися великий асортимент алергенів: виділення від будівельних матеріалів, наприклад пари формальдегіду, що входить до складу клею для підлогових покриттів, тютюновий дим.

Як боротися?

Метод боротьби з алергією, звичайно, повинен бути підібраний відповідно до виду алергену. В цьому плані алергія на домашній пил і тварин краще, ніж наприклад алергія на пилок, так простіше усунути або мінімізувати джерело.

Справитися з алергією на домашній пил – цілком посильне завдання. По-перше, взяти за правило регулярну якісне прибирання: вологе прибирання, систематичне спілкування пилососа з усіма текстильними речами, часта зміна постільної білизни. Також дуже бажано по максимуму позбутися килимів, меблів з тканинним покриттям і м’яких игрушек. Ну, і звичайно, гарною підмогою буде якісний очищувач повітря.

А ось у випадку з пилком або смогом позбутися алергену складніше. Точніше, неможливо на вулиці, зате вдома можна знизити до мінімуму з очищувача або мийки повітря. А перед виходом на вулицю можна спробувати змащувати області навколо очей і слизову оболонку носа маззю на основі вазелінового масла (або будь-якої жирної маззю). Це створить бар’єр для алергену і хоч трохи полегшить симптоми.

ЯКИЙ ПРИЛАД ВИБРАТИ?

Найрадикальніший побутовий прилад для боротьби з алергією – очищувач повітря. У нашому асортименті представлені дві серії таких приладів:

 • Viktor, ефективність якого в боротьбі з алергією підтверджена Європейським центром дослідження алергії ECARF. Схема його роботи така: за допомогою потужного вентилятора повітря затягується в прилад, а там його зустрічають кілька фільтрів:
  • Попередній фільтр з антибактеріальним просоченням: очищає повітря і захищає прилад і основний фільтр від великих забруднень (5-10 мікрон).
  • Запатентована система фільтрації HPP ™: основний етап очищення від дрібних забруднень, таких як пилок або мікроорганізми. Працює за рахунок електростатичного поля, яке притягує дрібні частки до стінок фільтра. «Вічний» фільтр, який можна мити.
  • Вугільний фільтр: ефективно вбирає неприємні запахи, в т.ч. тютюновий дим, домішки важких металів, токсини.

Після цього чисте повітря потрапляє в приміщення. Щоб очищене повітря змішувався з забрудненим, конструкція влаштована так, що засмоктується повітря з низу (там, де найбільше забруднень), а видувається до стелі.
Дізнайтеся більше про очищувачі Viktor тут.

 • Новинка 2017 року – Roger Big, Roger і Roger little.
  Це технологічно більш насичений прилад: крім очищення він вміє аналізувати якість повітря і відповідно до рівня забруднення підлаштовувати інтенсивність роботи, а також нагадувати про зміну фільтра.
  В основі серії Roger  – технологія подвійної фільтрації Dual Filter ™, яка являє собою комбінацію HEPA-фільтра і вугільного фільтра. Ця технологія розроблена у співпраці зі світовим лідером в області фільтрації повітря і рідин – німецькою компанією Фройденберг (Freudenberg), що поставляє фільтри для автомобільної промисловості Німеччини (в т.ч. для Porsche, Audi, Mercedes).

Оптимально буде доповнити роботу очищувача зволоженняч повітря.
Крім того що сухе повітря сам по собі неполезен для здоров’я (докладніше про це, наприклад, тут), у вологому повітрі алергени швидше осідають і менше встигають вам досадити.
Для підтримки оптимальної вологості можна вибрати зволожувач (як вибрати дізнайтеся тут) або озброїтися мийкою повітря.

Мийка повітря – це повноцінне зволоження повітря і досить гарне очищення, здатне помітно послабити симптоми алергії або навіть зовсім від них позбавити (все залежить від тяжкості їх прояви). Однак мийка не очистить повітря так само ретельно, як прилад, спеціально для цього розроблений, – очищувач.

Оберіть свій очищувач повітря

Залишити відповідь

SHOPPING CART

close